‘Fikir Kırıntıları’

Ramazanda Eş İle Cinsel İlişkiye Girilirmi

Ramazanda Eş İle Cinsel İlişkiye Girilirmi : Ramazan geçti ancak bu sorunun senelerdir olduğu gibi bu senede sık sık sorulması nedeni ile bu konuya değinelim istedik. Şayet insanımız araştırmak ve Allah C.C. bize bildirdiği gibi Kur’an-ı okuyup anlamak yerine işin kolayına kaçar birilerine sorarız. En azından bu yazımızı okuyanlar öğrenmiş olsunlar diyelim.

Kur’an a Göre Sadaka Kime Verilir

Kur’an a Göre Sadaka Kime Verilir? : En çok sorulan sorulardandır dinimiz islama göre kimlere sadaka verilir kimlere sadaka verilmez. Bizlerde elimizden geldiğince ayetler ışığında bu sorulara cevap veriyoruz. Kurana göre kime sadaka verilebilir konusunda Tevbe suresi 60. ayeti göz önüne almaktayız. Günün ayeti kısmındad paylaştığımız bu ayeti daha fazla insana ulaşması için ayrı bir başlık altında yeniden paylaştık.

Arapça Kutsal Bir Dilmidir, Türkçe Mealmi Arapça Kur’an-mı Okumalı

Arapça Kutsal Bir Dilmidir, Türkçe Mealmi Arapça Kur’an-mı Okumalı?

Kurana Göre Kimlerle Evlenilmez

Dinimiz İslamiyete ve Kurana Göre Kimlerle Evlenilmez : Bugünkü fikir kırıntıları köşemizde Kur’an-ı Kerim’e göre kimler ile evlenilmez konusunu değineceğiz. Kiminle evlenilmez makalemize sadece ayet ışığında cevap bulacağız. Zaten bu konuda ayetleri okumak sorunun cevabını bulmak için yeterlidir diyelim ve çok fazla gereksiz cümle kurmadan sorumuzun cevabını verelim.

Hz.Hızır Yaşıyormu Yoksa Öldümü

Bugünkü fikir kırıntıları köşemizdeki konumuz Hz.Hızır (A.S.) yaşıyormu yoksa öldümü? Günümüzde tv ekranına çıkan yada bir topluluğun önüne geçip sohbet eden her hoca Hz.Hızır (A.S.) dan bahseder. Bazıları işi öyle ileri götürür ki Hz.Hızır (A.S) yaşıyor hatta şu gün şu vakit namazını şu camide kılıyor der. Tabi bu şekilde konuşanların dayanağı nedir bilemeyiz ancak bunların sayesinde günümüzde pek çok dolandırıcı ben Hz.Hızır’ım diyerek insanlarımızı dolandırmaktadır. Bunda Hz.Hızır A.S. ı yaşatıp hatta belirli vakit belirli günde belirli camide namaz kıldıranların sorumlulukları yadsınamaz. Şimdi konumuzu derinleştirelim.

Hz.İsa Öldümü Ölmedimi?

Hz.İsa Öldümü Ölmedimi?